Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Hamšík podpísal zmluvu s Göteborgom, vítal ho dav fanúšikov

Slovák predtým rokoval so Slovanom.

Hamšík podpísal zmluvu s Göteborgom, vítal ho dav fanúšikov
Na snímke vpravo slovenský futbalista Marek Hamšík. Foto: TASR

Dlhodobo najlepší slovenský futbalista Marek Hamšík bude v kariére pokračovať vo švédskom klube IFK Göteborg. V pondelok (8. 3.) podpísal s týmto klubom profesionálny kontrakt po tom, ako absolvoval lekársku prehliadku. Informovala o tom RTVS na facebookovom profile Šport v RTVS.

„Som rád, že sa to všetko ukončilo a oficiálne som podpísal zmluvu s IFK Göteborg. Rokovania boli veľmi rýchle, bolo vidieť, že Švédi majú obrovský záujem. Všetko sa dotiahlo v priebehu jedného dňa,“ povedal Hamšík pre RTVS.

Ako rocková hviezda

V nedeľu (7. 3.) neskoro večer dorazil 33-ročný ofenzívny hráč na letisko Landvetter v Göteborgu, kde ho vítala približne stovka priaznivcov „Blaavitt“, čiže modro-bielych. Podľa denníka Expressen ho na letisku čakali aj športový riaditeľ Pontus Farnerud a riaditeľ klubu Haakan Mild.

Kapitán slovenskej reprezentácie sa už v uplynulých dňoch ústne dohodol na angažmáne v jednom z najväčších švédskych klubov. Nedávno sa objavili informácie, že Hamšík sa už nevráti do Číny, kde si v minulej sezóne obliekal dres klubu Ta-lien I-fang. Zároveň sa mal podľa informácií RTVS dohodnúť na trojmesačnej zmluve so Slovanom Bratislava. To sa však nakoniec nestalo. Vzhľadom na koniec prestupového termínu na Slovensku by totiž legenda SSC Neapol musela mať štatút amatéra. Vedenie Slovana Bratislava priznalo, že rokovalo s Hamšíkom o potenciálnej dlhšej spolupráci.

„Šancu získať Mareka Hamšíka sme vnímali ako obrovskú výzvu. Stretli sme sa aj osobne. Našou predstavou bola vzájomná pomoc – my by sme Marekovi pomohli pri získaní hernej praxe pred európskym šampionátom, on nám v kvalifikácii európskych pohárov,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. podľa klubového webu.

Keďže vo Švédsku sa hrá opačným systémom ako vo väčšine európskych krajín jar – jeseň a môže prestupovať do konca marca, Hamšíkovi svitla nová šanca. Dlhoročný špílmacher slovenskej reprezentácie si nemôže dovoliť v jarnej časti sezóny 2020/2021 zostať bez klubového angažmánu. Slovenská reprezentácia ho potrebuje v rozbiehajúcej sa kvalifikácii MS 2022, ale najmä na letnom záverečnom turnaji majstrovstiev Európy. Tam si Slováci postupne zmerajú sily 14. júna s Poliakmi, o štyri dni neskôr nastúpia proti Švédom a o ďalších päť dní proti Španielom. Prvé dva súboje odohrajú v írskom Dubline, tretí príde na rad 23. júna v Bilbau, čiže Španieli budú mať výhodu domáceho prostredia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport