Na hlavný obsah

Smola Holdenerovej v závere sezóny. Koronavírus jej zabráni v domácom štarte

V tejto sezóne trikrát vystúpila na pódium.

Smola Holdenerovej v závere sezóny. Koronavírus jej zabráni v domácom štarte
Švajčiarska lyžiarka Wendy Holdenerová. Foto: TASR

Víkendový záverečný slalom a obrovský slalom ženskej časti sezóny Svetového pohára (SP) v zjazdovom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide bude bez domácej Wendy Holdenerovej. Spolu s trénerom Klausom Mayrhoferom mali pozitívne testy na koronavírus a skončili v izolácii. Obaja ešte čakajú na výsledok PCR testu, ktorý bude známy v piatok (19. 3.). Okrem Holdenerovej a jej trénera dosiaľ nie sú známe ďalšie pozitívne prípady vo švajčiarskom tíme. Informoval o tom web SRF.

Po zrušení zjazdu aj super G v rámci finálového týždňa SP 2020/2021, kde prišli o šancu na prípadné víťazstvá Lara Gutová-Behramiová a Marco Odermatt, je neúčasť Holdenerovej v technických disciplínach ďalšia tvrdá rana pre domácich Švajčiarov v závere sezóny na domácom snehu. A hoci Holdenerovej táto sezóna vôbec nevyšla podľa predstáv, tretie miesta z nedávnych slalomov v Jasnej a Aare dávali tušiť pokračovanie vo vylepšení výsledkov.

Dvadsaťsedemročná Švajčiarka má v kariére vo Svetovom pohári na konte 27 pódiových umiestnení v slalome (0-13-14), ale v tejto sezóne k nim pridala iba tri. V hodnotení najtočivejšej disciplíny jej patrí piata priečka, v obrovskom slalome je dokonca až dvadsiata druhá. „Tento výpadok je bolestivý napriek tomu, že Holdenerová už nebojuje o krištáľové glóbusy. V jej parádnej disciplíne slalome zaostáva za líderkou Petrou Vlhovou o takmer 200 bodov. Po septembrovom zranení lýtkovej kosti sa dvojnásobná majsterka sveta v kombinácii nedostala do požadovanej formy a na šampionáte v Cortine d’Ampezzo vyšla naprázdno,“ napísal web srf.ch.

„Po famóznej sezóne s dažďom medailí na majstrovstvách sveta zatiaľ Lenzerheide neprinieslo švajčiarskemu lyžovaniu radosť. Zrušenie rýchlostných disciplín znamená výrazné zníženie šancí Marca Odermatta a Lary Gutovej-Behramiovej v boji o veľké glóbusy,“ doplnili Švajčiari.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport