Na hlavný obsah

Uväznený Navaľnyj vyhlásil, že je zatvorený v koncentračnom tábore

Opozičný politik sa ozval z väzenia.

Uväznený Navaľnyj vyhlásil, že je zatvorený v koncentračnom tábore
Na snímke ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj. Foto: TASR/AP

Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj, ktorý si odpykáva dvaapolročný trest v nápravnom tábore v meste Pokrov východne od Moskvy, v pondelok (15. 3.) vyhlásil, že je uväznený v „skutočnom koncentračnom tábore“. Informovala o tom agentúra AFP.

„Musím priznať, že ma ruský väzenský systém dokázal prekvapiť. Netušil som, že je možné vytvoriť 100 kilometrov od Moskvy skutočný koncentračný tábor,“ napísal Navaľnyj v príspevku zverejnenom na sociálnej sieti Instagram spolu s fotografiou, na ktorej je nakrátko ostrihaný.

Navaľnyj tiež v pondelok potvrdil, že sa nachádza v nápravnom tábore č. 2 (IK-2) v meste Pokrov vo Vladimírskej oblasti.

Správa o prevoze Navaľného z vyšetrovacej väznice v meste Koľčugino vo Vladimírskej oblasti sa objavila v piatok (12. 3.) . Už dávnejšie sa v ruských médiách špekulovalo, že bude prevezený práve do Pokrova.

Navaľnyj sa ocitol vo väzbe v polovici januára – hneď po svojom návrate z liečenia v Nemecku. Následne mu súd vo februári zmenil pôvodne podmienečný trest väzenia vynesený v kauze Yves Rocher na nepodmienečný. Vzhľadom na čas, ktorý už strávil v cele predbežného zadržania a v domácom väzení, si bude musieť vo väzení odsedieť dva a pol roka.

Rusko

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet