Na hlavný obsah

V lokalite Bambusky v Martine sa skončila karanténa

Lokalitu karantenizovali 23. februára.

V lokalite Bambusky v Martine sa skončila karanténa
Členka tímu zdravotníkov aplikuje vzorku steru na testovaciu sadu na odbernom mieste. Foto: SITA

V martinskej lokalite Bambusky sa skončila karanténa, do ktorej ju uzavreli pre ochorenie COVID-19. Podľa martinského regionálneho hygienika Tibora Záborského bude ďalšie testovanie jej obyvateľov individuálne, na základe objednania odbornými pracovníkmi Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Martin.

Podľa najnovšej vyhlášky RÚVZ je mesto povinné zabezpečiť kontrolu izolácie v domácom prostredí chorých a pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19. „Ako aj karantény všetkých osôb, ktoré boli v úzkom kontakte s osobami pozitívnymi na ochorenie COVID-19, ktoré sú obyvateľmi lokalít Bambusky a Na Kameni, za asistencie príslušníkov mestskej polície, Policajného zboru a v spolupráci s inými zložkami a osobami. V prípade zistenia porušenia karanténnych opatrení zo strany povinných osôb zabezpečiť obmedzenie ich pohybu v rámci lokality Bambusky a mesta Martin a zabezpečiť neodkladné hlásenie porušenia karanténnych opatrení na RÚVZ so sídlom v Martine,“ uvádza sa vo vyhláške.

Mesto má RÚVZ neodkladne hlásiť každé nové podozrenie aj výskyt ochorenia COVID-19. „Mesto Martin je povinné zabezpečiť dezinfekciu verejných priestranstiev v bezprostrednej blízkosti bytových jednotiek karantenizovaných osôb v lokalitách Bambusky a Na Kameni,“ ukladá mestu vo vyhláške regionálny hygienik Záborský.

Lokalitu Bambusky uzavrelo mesto Martin po zasadnutí bezpečnostnej rady okresu Martin a krízového štábu mesta Martin v utorok 23. februára. Po víkendovom pretestovaní vtedy pribudlo 61 obyvateľov s ochorením COVID-19 a celkovo ich evidovali 116.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny