Na hlavný obsah

V nemocnici strávil mesiac. Princa Philipa prepustili

Jeho odchod zachytili fotoreportéri.

Princa Philipa, 99-ročného manžela britskej kráľovnej Alžbety II., v utorok (16. 3.) prepustili z nemocnice po liečbe infekcie. Podrobil sa aj vyšetreniam srdca z dôvodu kardiologického ochorenia, ktorým trpí už dlhšie. Informovali o tom agentúry AP a Reuters. Vojvoda z Edinburghu bol hospitalizovaný pred mesiacom (16. 2.).

Philipa prijali v súkromnej londýnskej nemocnici kráľa Eduarda VII. pre nevoľnosti a nešpecifikovanú infekciu. Pre takisto neupresnenú operáciu srdca v súvislosti s predchádzajúcimi problémami ho previezli do špecializovanej Nemocnice sv. Bartolomeja a následne sa vrátil do Nemocnice kráľa Eduarda VII.

Prepustenie princa Philipa z nemocnice Buckinghamský palác zatiaľ oficiálne nepotvrdil. Jeho odchod z nemocnice však zachytili v utorok fotoreportéri pri vchode zdravotníckeho zariadenia. Areál opustil v čiernom BMW s policajnou ochranou. Podľa svedka agentúry Reuters následne zamieril na hrad Windsor.

Philipove ochorenia podľa všetkého nesúvisia s pandémiou koronavírusu. Princ aj 94-ročná Alžbeta II. boli už v januári zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Philip, známy tiež ako vojvoda z Edinburghu, sa stiahol v roku 2017 z verejného života. Hoci sa tešil dobrému zdraviu až do vysokého veku, mal problémy so srdcom už v minulosti. V roku 2011 ho previezli helikoptérou do nemocnice pre bolesti na hrudníku a podstúpil operáciu pre zablokovanú koronárnu tepnu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet