Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

V prípade streľby v coloradskom supermarkete obžalovali 21-ročného muža

Streľba si vyžiadala desať obetí.

V prípade streľby v coloradskom supermarkete obžalovali 21-ročného muža
Muž kladie kyticu kvetov pred policajným oddelením v Bouldere po tom, čo bol policajt jednou z obetí hromadnej streľby v supermarkete King Soopers v utorok 23. marca 2021 v meste Boulder v americkom štáte Colorado. Foto: TASR/AP

V prípade pondelňajšej (22. 3.) streľby v supermarkete v meste Boulder v americkom štáte Colorado, ktorá si vyžiadala desať obetí, je obžalovaný 21-ročný muž. V utorok (23. 3.) o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Ahmad Al Aliwi Alissa je obžalovaný z desaťnásobnej vraždy prvého stupňa, informovala na tlačovej konferencii šéfka boulderskej polície Maris Heroldová. Alissa musel byť po postrelení prevezený do nemocnice, v súčasnosti sa však nachádza v stabilizovanom stave.

Heroldová na tlačovej konferencii prečítala mená všetkých desiatich obetí, medzi ktorými sa nachádza aj príslušník boulderskej polície. Doplnila, že motív útoku polícia naďalej vyšetruje.

K streľbe v supermarkete King Soopers došlo v pondelok krátko pred 15.00 h miestneho času (22.00 h SEČ). Svedkovia uviedli, že počuli niekoľko výstrelov a následne sa im z obchodu podarilo utiecť zadným východom. Vo vyhlásení o zatknutí, ktoré úrady zverejnili v utorok, sa uvádza, že Alissa si kúpil pušku šesť dní pred útokom. Kde si si zbraň kúpil, v dokumentoch zaznamenané nie je. Polícia informovala, že na miesto dorazila niekoľko minút po tiesňovom volaní, pričom do vnútra sa jej podarilo dostať „veľmi rýchlo“.

Podozrivý 21-ročný Ahmad Al Aliwi Alissa.Foto: SITA/AP
Foto: SITA/AP

Agentúra AP ešte v pondelok informovala, že ide o siedmy podobný útok v USA v tomto roku. Len pred týždňom (16. 3.) si streľba v troch masážnych salónoch v meste Atlanta a jeho okolí ležiacom v americkom štáte Georgia vyžiadala osem obetí na životoch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet