Na hlavný obsah

Aká bude Saganova budúcnosť? Hovorí sa aj o prestupe ku konkurencii

Je súčasť našej DNA, znie z jeho tímu.

Aká bude Saganova budúcnosť? Hovorí sa aj o prestupe ku konkurencii
Slovenský cyklista Peter Sagan (uprostred) z tímu Bora-Hansgrohe počas pretekov Okolo Flámska. Foto: TASR/AP

Budúcnosť slovenského cyklistu Petra Sagana je stále nejasná. Kým renomovaný francúzsky denník L’Équipe v pondelok (5. 4.) informoval, že trojnásobný majster sveta by mal prestúpiť do belgického tímu Deceuninck-Quick Step, manažér jeho súčasného zamestnávateľa Bora-Hansgrohe Ralph Denk uviedol v utorok (6. 4.) pre agentúru DPA, že sa so Saganom nedohodli na rozchode. Momentálne rokujú o predĺžení zmluvy, ktorá vyprší po tomto ročníku.

„Peter je súčasť DNA nášho tímu a cíti sa u nás veľmi dobre. Jeho zmluva sa končí a rokujeme o jej predĺžení. Treba napraviť to, o čom sa v uplynulých dňoch špekulovalo v médiách. To bude nejaký čas trvať, nič ešte nie je rozhodnuté a uvidíme, aký bude výsledok,“ povedal Denk.

„Čas sa nedá zastaviť“

Tridsaťjedenročný Sagan má s Borou zmluvu do konca tohto roka a o jeho odchode z tímu sa hovorí už dlhšie. Denk pred niekoľkými dňami prezradil, že o budúcnosti trojnásobného majstra sveta sa definitívne rozhodne v apríli. „Všetci sme veľmi vďační za všetko, čo pre nás Sagan spravil. Zviditeľnil tím aj pre sponzorov, ale čas sa nedá zastaviť. Vstupuje do jesene svojej kariéry a je fakt, že je jeden z najlepšie platených profesionálov v pelotóne. Musíme si premyslieť, či si vieme dovoliť toľké peniaze, alebo ich radšej investujeme do mládeže,“ povedal v tom čase.

Sagan následne reagoval, že bude prvý, kto si bude hľadať nový tím, ak ho už Bora nepotrebuje. „V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov, no ak si Ralph myslí, že najlepšie mám už za sebou, je to jeho názor. Ak si myslí, že ma už nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, budem prvý, kto sa pokúsi nájsť stajňu, ktorá ma chce,“ zneli slová Slováka.

Raz ho už nepodpísali

„Dohoda s Quick Stepom by bola výhodná pre všetkých. Pre Petra, pretože je to jediný tím, ktorý by mu priniesol ešte viac víťazstiev, a aj pre šéfa tímu Patricka Lefevera, pretože Sagan môže pomôcť celému tímu,“ uviedol L’Équipe.

Otázne však je, či si belgická stajňa môže Sagana dovoliť, keďže jeho plat je podľa medializovaných informácií okolo päť miliónov eur. Šéf Quick Stepu Patrick Lefevere sa pritom nedávno nechal počuť, že ešte stále pracuje na zabezpečení financií pre ďalšie sezóny a že jeho stajňa má rozpočet približne v polovici hierarchie WorldTour tímov. Sagan bol v Quick Stepe na skúške v roku 2008, no Lefevere s ním vtedy zmluvu nepodpísal, čo neskôr označil za veľkú chybu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport