Na hlavný obsah

Česi uvoľnia ďalšie opatrenia. Od pondelka otvoria aj služby

O otvorení obchodov rozhodnú vo štvrtok.

Česi uvoľnia ďalšie opatrenia. Od pondelka otvoria aj služby
Ilustračné foto z kaderníctva. Foto: TASR

V Českej republike v pondelok 3. mája otvoria holičstva, kaderníctva, pedikúry, manikúry a ďalšie vybrané služby spojené so starostlivosťou o telo. V pondelok (26. 4.) o tom rozhodla česká vláda. K využitiu služieb bude potrebné mať antigénový alebo PCR test, informoval spravodajský server Novinky.cz

„Od 3. 5. definitívne uvoľňujeme holičstvá, kaderníctva, pedikúry, manikúry, masérske, kozmetické alebo regeneračné služby, starostlivosť o zvieratá alebo kúpeľnú liečebno rehabilitačnú starostlivosť,“ napísal vicepremiér Karel Havlíček na twitteri.

Podľa skorších vyjadrení ministrov budú musieť mať ľudia, ktorí budú chcieť novootvorené služby využiť, negatívny PCR alebo antigénový test na koronavírus. Prístup k službám majú tí, čo ochorenie prekonali, a to po dobu 90 dní od prvého potvrdeného testu, a tiež ľudia, ktorí majú potvrdenie o očkovaní.

Podľa českého ministra zdravotníctva Petra Arenbergera sa o otvorení obchodov rozhodne vo štvrtok (29. 4.). Rozhodujúci bude podľa vládou predstavených balíčkov počet infikovaných na 100 000 obyvateľov za posledných sedem dní. Obchody sa otvoria v prípade, že ich počet bude okolo 100, teraz je celorepublikový priemer 163.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet