Na hlavný obsah

Colbrelli víťazom druhej etapy Okolo Romandie, Sagan v závere zaostal

O deň skôr sa Slovák tešil z triumfu.

Colbrelli víťazom druhej etapy Okolo Romandie, Sagan v závere zaostal
Taliansky cyklista Sonny Colbrelli víťazí v 2. etape cyklistických pretekov Okolo Romandie. Foto: TASR/AP

Taliansky cyklista Sonny Colbrelli z Bahrajn-Victorious zvíťazil vo štvrtkovej (29. 4.) 2. etape pretekov Okolo Romandie. Na kopcovitom profile trate z La Neuveville do St. Imier (166 km) zdolal v záverečnom špurte Austrálčana Patricka Bevina (Izrael Star-Up Nations), tretí bol domáci Švajčiar Marc Hirschi zo SAE Team Emiates. Slovenský jazdec Peter Sagan (Bora Hansgrohe) výrazne zaostal a nebojoval o popredné miesta, rovnako ani jeho brat Juraj, tretí člen Bory Erik Baška odstúpil.

Štvrtková kopcovitá etapa mala šesť horských prémií, najnáročnejšie stúpanie čakalo na jazdcov asi 17 km pred cieľom na La Vue-des-Alpes (7,8 km so sklonom 6,7%). Záverečné tri kilometre boli rovina. Už na prvom kopci Preles sa utvoril únik v zložení šiestich pretekárov: Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma), Hermann Pernsteiner (Bahrajn-Victorious), Davide Villella (Movistar), Chris Hamilton (DSM), Jonathan Caicedo (EF Education), Rein Taaramäe (Intermarche). Sexteto si postupne v daždivom počasí vypracovalo náskok, ktorý osciloval medzi 2:30 až 1:35 minúty. V pelotóne bol aktívny najmä tím Ineos. Zvyšoval tempo, 60 km pred cieľom natiahol balík, v ktorom boli aj Peter a Juraj Saganovci, a znížil náskok vedúcej skupiny približne na minútu.

Asi 50 km pred cieľom sa osamostatnil na čele Taaramäe, ale postupne mu dochádzala energia a pelotón ho dostihol. Pred posledným kopcom La Vue-des-Alpes začal zaostávať Peter Sagan a spoločne s ďalšími jazdcami vystúpil z hlavného balíka. V cieľovej rovinke sa schyľovalo na špurtérsky súboj, z ktorého napokon vyšiel víťazne Talian Colbrelli.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport