Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Dejiská zápasov Slovákov na futbalových ME sú stále v ohrození

UEFA odložila verdikt.

Dejiská zápasov Slovákov na futbalových ME sú stále v ohrození
Na snímke futbaloví fanúšikovia na tribúne v odstupoch a s rúškami. Foto: TASR/AP

Európska futbalová únia (UEFA) odložila konečný verdikt o dejiskách EURO 2020 do piatka 23. apríla. Informovala o tom po pondelňajšom (19. 4.) zasadnutí výkonného výboru v Montreux.

Osem dejísk pre pandémiu COVID-19 odloženého šampionátu už dávnejšie potvrdilo, že na štadióny budú môcť prísť v obmedzenom počte aj diváci. Mníchov, Rím, Bilbao a Dublin dostali čas do 19. apríla oznámiť UEFA, či a v akej miere povolia divácku účasť počas zápasov.

Rím už účasť divákov na tribúnach medzičasom povolil. Talianska vláda súhlasila s tým, že počas turnaja bude môcť mať Olympijský štadión zaplnenú kapacitu najmenej na 25 percent.

EURO 2020 by malo odštartovať 11. júna v Ríme, finále sa uskutoční 11. júla na londýnskom štadióne Wembley. Trio zostávajúcich miest tak stále môže byť z turnaja vynechané, pokiaľ by nepovolili divákom vstup na štadióny.

„Konečné rozhodnutie sme odložili na piatok, aby sme ešte získali trochu času na finálne rokovania s troma mestami, ktoré môžu byť vylúčené,“ citovala agentúra AFP prezidenta UEFA Aleksandera Čeferina. UEFA by teoreticky mohla pôvodné zápasy v týchto mestách preložiť do ostatných dejísk turnaja. Finálny verdikt má padnúť 23. apríla po videokonferencii administratívy riadiaceho orgánu.

Možnosť plného štadióna prisľúbila Budapešť, budú ale platiť prísne pravidlá ako napr. predloženie dvoch negatívnch testov nie starších ako päť dní pred príchodom do krajiny. Úrady budú akceptovať aj potvrdenie o prekonaní choroby počas uplynulých šiestich mesiacov.

V Anglicku bude v stretnutiach skupinovej fázy Wembley naplnené z jednej štvrtiny. Počas šampionátu by sa však mali meniť vládne obmedzenia, takže je možné, že v ďalších stretnutiach bude na štadióne návštevníkov viac. Na štadión Johana Cruyffa v Amsterdame bude môcť prísť 12 000 divákov. V Baku a Petrohrade by sa mali štadióny naplniť z polovice. V glasgowskom Hampden Parku počítajú s 25 a v Kodani s 33 percentami. Rumunské úrady zatiaľ povolili v Bukurešti 20 percent.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport