Na hlavný obsah

Heger: Núdzový stav by sa mal predĺžiť, Slovensko ešte nie je pripravené na jeho zrušenie

Vláda bude o ňom rokovať v stredu.

Heger: Núdzový stav by sa mal predĺžiť, Slovensko ešte nie je pripravené na jeho zrušenie
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: TASR

Núdzový stav by sa mal predĺžiť, vláda má o tom rozhodnúť v stredu 28. apríla. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) to uviedol v diskusnej relácii TA3 V politike s tým, že Slovensko napriek zlepšeniu pandemickej situácie ešte nie je pripravené na jeho zrušenie.

V tomto stave ešte nie sme v štádiu, aby sme núdzový stav nemuseli predĺžiť,“ povedal Heger. Premiér podotkol, že predlžovanie núdzového stavu nie je príjemné a vláda nemá záujem ho predlžovať zbytočne, ak to nebude potrebné. Vyhlasovanie núdzového stavu by mal nahradiť pandemický zákon.Súčasný núdzový stav sa končí v stredu 28. apríla.

Premiér v diskusii avizoval aj blížiacu sa zmenu testovacej stratégie. Priznal, že súčasný stav a systém testovania je na hranici efektivity. „Myslím si, že najbližšie dva týždne sa bude rozhodovať, ako by to malo vyzerať, na aký spôsob testovania by sa prešlo,“ povedal.

Ocenil, že pri vakcinácii Slovensko prekročilo milión zaočkovaných prvou dávkou, očakáva, že v ďalšom období príde jasná a zrozumiteľná očkovacia kampaň. Avizoval aj možnosť vakcinácie ruskou vakcínou Sputnik V. „Ak laboratórne testy z Maďarska dopadnú dobre, minister zdravotníctva schváli používanie vakcíny, taký je plán,“ povedal Heger, ktorý očakáva, že už nasledujúci týždeň sa spustí registrácia na očkovanie Sputnikom.

Premiér tiež povedal, že zasadnutie Národnej rady SR k programovému vyhláseniu vlády bude v piatok 30. apríla, o dva dni skôr ho prerokuje vláda. Zmeny v dokumente budú minimálne, spresnil premiér.

My nepotrebujeme teraz celé programové vyhlásenie prekopávať. Ak by sme aj chceli priniesť nejakú ďalšiu vec, je to o politickom rokovaní a nepotrebujeme teraz vyvíjať úsilie na samotný dokument programového vyhlásenia vlády, ale skôr potom už na konkrétne riešenia,“ povedal Heger.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko