Na hlavný obsah

Jaguar Land Rover v Nitre vytvorí pracovné miesta pre stovky ľudí

Pôjde o profesie naprieč celou výrobou.

Jaguar Land Rover v Nitre vytvorí pracovné miesta pre stovky ľudí
Na snímke výrobné priestory v závode Jaguar Land Rover v Nitre. Foto: TASR

Nitriansky Jaguar Land Rover plánuje zamestnať ďalších 600 ľudí. Potvrdil to vo štvrtok (15. 4.) predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Subdodávatelia by mali zároveň prijať 300 pracovníkov. „V Nitre nájde takmer 1 000 ľudí dobre platenú prácu,“ uviedol Kollár.

Výkonný riaditeľ závodu Russell Leslie priblížil, že budú hľadať profesie naprieč celou výrobou. Náborová kampaň začína prakticky okamžite a ľudí budú prijímať až do leta. Zároveň dodal, že napriek pandémii je dopyt po vozidlách vyrábaných v Nitre taký, že dokážu vytvárať nové pracovné miesta. Situácia na trhu sa podľa neho mierne oživuje a evidujú nárast objednávok. Aj z tohto dôvodu prechádzajú aktuálne z dvoj na dva a pol zmennú prevádzku.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) povedal, že na rokovaniach riešili aj možnú pomoc štátu v tom, ako najrýchlejšie nájsť potrebných pracovníkov. „To sú po roku konečne príjemné problémy,“ zhodnotil. Venovali sa aj otázke nájomných bytov, či možných rekvalifikácií. Informoval, že nitrianska fabrika získala v rámci pomoci štátu počas pandémie podľa posledných údajov zhruba päť miliónov eur.

Minister taktiež zdôraznil, že práve na prípade automobilky Jaguar Land Rover je vidieť výsledok snahy štátu zachovať za každých okolností priemyselnú výrobu. Vláda podľa neho verila, že plynulosť výroby v čase pandémie ocenia zahraniční vlastníci spoločností a v prípade následných úvah o možnom rozvoji alebo naopak útlme výroby, sa takýto postoj Slovensku vráti. „A verím, že toto je dôkaz. Stratégia ochrany priemyslu sa nám vracia v nových pracovných miestach,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika