Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Kolíková sa zastala ŠÚKL: Správa sa zodpovedne, odborne a nezávisle

Reagovala tak na Igora Matoviča.

Kolíková sa zastala ŠÚKL: Správa sa zodpovedne, odborne a nezávisle
Na snímke Mária Kolíková, za ňou v pozadí Igor Matovič. Foto: TASR

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa zastala Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Je potrebné ho chrániť, pretože sa správa zodpovedne, odborne a nezávisle. Ministerka to uviedla v sobotu (10. 4.) na sociálnej sieti.

Zdôraznila tiež, že ŠÚKL chráni zdravie všetkých a robí tak preto, lebo má „zdatnú šéfku“, Zuzanu Baťovú. „Chráňme našich ľudí zo Slovenska, ktorí sú odborne zdatní. Nemáme ich priehrštia. Chráňme ich, aby sme ako krajina boli úspešní, aby sme aktuálne dnes boli i zdraví,“ dodala Kolíková. Pripomenula, že len niekoľko týždňov dozadu mali koaliční lídri na stole Memorandum dobrého vládnutia.

Kolíková tak reagovala na ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý vo štvrtok (8. 4.) rokoval v Moskve o vakcíne Sputnik V. V piatok (9. 4.) vyhlásil, že Rusi sa cítia byť mimoriadne poškodení tým, že ŠÚKL zveril posúdenie vakcíny Sputnik V neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete.

ŠÚKL deklaroval, že nebol nikým zodpovedným za dovoz vakcíny Sputnik V upozornený na to, že by malo testovanie v SAV údajne porušovať utajenú zmluvu s ruským výrobcom. Biomedicínske centrum SAV uviedlo, že realizovalo skúšky vakcíny Sputnik V na základe písomnej žiadosti bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko