Na hlavný obsah

Kostolné zvony v celej krajine v nedeľu pripomenú obete covidu

Biskupi pozývajú k modlitbe za zosnulých aj ich rodiny.

Kostolné zvony v celej krajine v nedeľu pripomenú obete covidu
Španielski zvonári, ktorí zvonili na počesť obetí pandémie v Pamplone. Foto: TASR/AP

V nedeľu 11. apríla napoludnie sa na desať minút rozoznejú zvony katolíckych kostolov na Slovensku. Veriacich pozvú k modlitbe za tých, ktorí zomreli na ochorenie COVID-19 i za všetky ostatné obete pandémie.

Počas tejto nedele slávia veriaci katolíckej cirkvi Nedeľu Božieho milosrdenstva, ktorá završuje takzvanú Veľkonočnú oktávu a zdôrazňuje tajomstvo Božieho milosrdenstva, informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Práve túto nedeľu biskupi vybrali, aby prosili o Božie milosrdenstvo pre zosnulých a o Božiu pomoc pre pozostalých. „Dohodli sme sa so všetkými otcami biskupmi, že v tento deň zvonením zvonov vo farnostiach jednotlivých diecéz pozveme veriacich k spoločnej modlitbe za všetky obete pandémie. Budeme prosiť za viac než 10 000 ľudí, ktorí podľahli ochoreniu COVID-19, ale aj za všetkých, čo zomreli v dôsledku situácie, ktorú pandémia spôsobila a tiež za ich blízkych a pozostalých,“ povedal predseda KBS Stanislav Zvolenský.

Biskupi požiadajú svojich kňazov, aby napoludnie v nedeľu 11. apríla spustili na desať minút zvony vo všetkých farnostiach a veriacich pozvali k modlitbám za tento úmysel.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko