Na hlavný obsah

Lengvarský je prekvapený, že zmluva o Sputniku ešte nie je zverejnená

Bude to preverovať.

Lengvarský je prekvapený, že zmluva o Sputniku ešte nie je zverejnená
Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. Foto: SITA

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽANO) je prekvapený, že zmluva týkajúca sa nákupu vakcín Sputnik V ešte nie je zverejnená v Centrálnom registri zmlúv (CRZ). Ako uviedol, dôvody, pre ktoré sa tak nestalo, bude preverovať vo štvrtok (29. 4.) poobede.

Zdôraznil, že Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v stredu (28. 4.) všetky podklady na zverejnenie zmluvy k nákupu vakcíny Sputnik V odovzdalo. O vrátení vakcín ruskej strane podľa jeho slov „reč nebola“.

O potrebe zverejnenia zmluvy hovorili prezidentka SR Zuzana Čaputová, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) aj opozícia. Šéfka rezortu justície upozornila, že zverejnenie povinne zverejňovanej zmluvy je podmienkou nadobudnutia jej účinnosti.

Ministerstvo zdravotníctva SR ešte v utorok (27. 4.) informovalo, že 600 dávok vakcíny Sputnik V si ruská strana zo Slovenska odvezie na vlastnú kontrolu. Tá tak spravila v stredu ráno. Kontrola má trvať jeden mesiac a definitívne rozhodnutie o očkovaní Sputnikom u nás padne podľa rezortu zdravotníctva až po ukončení kontroly. Časť vakcín je podľa Lengvarského na skúškach v Maďarsku.

Slovensko si objednalo dva milióny vakcín Sputnik V. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii, ktoré vyústilo do rekonštrukcie kabinetu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko