Na hlavný obsah

Mexiko chce vyrábať Sputnik V, tamojší šéf diplomacie zamieri do Moskvy

Mexiko Sputnikom V očkuje najmä starších ľudí.

Mexiko chce vyrábať Sputnik V, tamojší šéf diplomacie zamieri do Moskvy
Ruská vakcína Sputnik V. Foto: SITA/AP

Mexiko udržiava úzke vzťahy s Ruským fondom priamych investícií (RFPI) a má záujem na svojom území vyrábať ruskú vakcínu proti koronavírusu Sputnik V. Uviedol to v piatok (23. 4.) v rozhovore pre ruské médiá mexický minister zahraničných vecí Marcelo Ebrard.

Podľa ministra sa touto záležitosťou zaoberá mexická štátna farmaceutická spoločnosť Birmex. Ebrard poznamenal, že Mexiko „oceňuje kvalitu ruskej technológie“ a skutočnosť, že ruské vakcíny proti koronavírusu „patria, bezpochyby, k najlepším v súčasnosti dostupným na svete“.

Podľa agentúry TASS mexický minister zahraničia v najbližších dňoch pricestuje do Ruska na pracovnú návštevu. Bude rokovať so svojím ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom. Očakáva sa tiež, že sa stretne s vývojármi, výrobcami a distribútormi vakcíny Sputnik V a navštívi Národné výskumné centrum pre epidemiológiu a mikrobiológiu akademika Nikolaja Gamaleju.

Mexiko používa očkovaciu látku Sputnik V na očkovanie starších ľudí. Začiatkom tohto týždňa do tejto latinskoamerickej krajiny dodali ďalšiu dávku vakcíny.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet