Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Možná zmena dejiska na ME. Domovom Slovákov by mohol byť juh Španielska

Dublin tiež nemá isté, že bude dejiskom šampionátu.

Možná zmena dejiska na ME. Domovom Slovákov by mohol byť juh Španielska
Futbalový štadión v Bilbau. Foto: TASR/AP

Španielska futbalová federácia (RFEF) ponúkla Sevillu ako možnú náhradu za Bilbao ako hostiteľské mesto tohtoročných majstrovstiev Európy. Dôvodom je skutočnosť, že kým v baskickom Bilbau je situácia okolo pandémie koronavírusu stále vážna a nedovoľuje ani pomyslieť na návrat fanúšikov na tribúny, v Andalúzii sú podmienky omnoho prívetivejšie. Aktuálne nesmú ísť v Španielsku fanúšikovia na tribúny v žiadnej lokalite, no v blízkej budúcnosti sa tak stane skôr v Andalúzii ako v Baskicku.

Možná zmena hostiteľského mesta sa priamo týka aj slovenskej futbalovej reprezentácie. Podľa aktuálneho programu by mali Slováci vedení trénerom Štefanom Tarkovičom nastúpiť 23. júna proti domácim futbalistom práve na štadióne San Mamés. Ak by prišlo k zmene dejiska, hralo by sa na štadióne La Cartuja s kapacitou 60 000 miest. K tejto zmene príde len vtedy, ak Bilbao nepotvrdí Európskej futbalovej únii (UEFA), že v júni bude možné vpustiť na štadióna aspoň limitovaný počet priaznivcov.

Slováci majú hrať prvé dve stretnutia základnej E-skupiny na ME proti Švédom a Poliakom v írskom Dubline, no ani táto lokalita ešte na strešný orgán európskeho futbalu nepotvrdila, že môže hostiť zápasy aj s divákmi. Stále tak hrozí, že UEFA bude musieť súboje z Dublinu presunúť do iného mesta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport