Na hlavný obsah

NAKA zasahovala v popradskej nemocnici, zadržala primárku

Lekárka je obvinená z prijímania úplatku.

NAKA zasahovala v popradskej nemocnici, zadržala primárku
Na snímke nemocnica v Poprade. Foto: TASR

V popradskej nemocnici zasahovali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Vyšetrovateľ NAKA obvinil v utorok (20. 4.) jednu osobu z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku a ďalších päť osôb z prečinu podplácania. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Jedna obvinená osoba je v súčasnosti zadržaná a vyšetrovateľ s ňou vykonáva procesné úkony, preto bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ dodal Slivka. Obvinenú primárku rehabilitačného oddelenia údajne odviedli priamo z ambulancie. Ďalšími obvinenými by mali byť jej pacienti.

Hovorkyňa Nemocnice Poprad Sylvia Galajda uviedla, že nemocnici bola prostredníctvom príslušníka NAKA poskytnutá informácia k tejto téme. Všetky ďalšie informácie môže poskytnúť výlučne Národná kriminálna agentúra.

„Ja som sa o tom dozvedel v utorok (20. 4.) ráno, keď mi bolo oznámené, že bola zadržaná primárka z rehabilitačného oddelenia a budú pokračovať všetky procesy, ktoré s tým súvisia. Nemal som žiadne informácie a ani indície. Lekárka je dlhé roky zamestnankyňou nemocnice a primárkou fyziatricko-rehabilitačného oddelenia,“ povedal pre televíziu Markíza riaditeľ nemocnice Erik Chorvát. Televízia priniesla aj informáciu o tom, že medzi úplatkami pre primárku mala byť bonboniéra či sviečka. Viac informácií zatiaľ nie je k dispozícii.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko