Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pápež sa na Veľký piatok modlil pred prázdnym námestím

Deti čítali emotívne príbehy.

Pápež sa na Veľký piatok modlil pred prázdnym námestím
Pápež František na Námestí svätého Petra vo Vatikáne na Veľký piatok. Foto: SITA/AP

Pápež František sa na Veľký piatok (2. 4.) večer zúčastnil na obrade krížovej cesty. Pre protipandemické opatrenia sa udalosť uskutočnila na prázdnom Námestí svätého Petra vo Vatikáne. Súčasťou neobvyklej krížovej cesty boli deti, ktoré pri každom zastavení čítali svoje obavy a sny. Pontifik ich počúval a odpovedal im modlitbami.

Obrad sa druhý rok po sebe nemohol pre pandémiu ochorenia COVID-19 konať v rímskom Koloseu, kde táto udalosť tradične priťahuje tisíce pútnikov, turistov i miestnych. Namiesto toho boli na spomenutom vyľudnenom námestí rozmiestnené zapálené sviečky.

Chlapci a dievčatá sa striedali pri čítaní emotívnych príbehov. Mnohé súviseli s utrpením, ktoré počas ostatného roka so sebou priniesla pandémia koronavírusu. „Zo sanitky vystúpili muži, ktorí vyzerali ako astronauti, pokrytí ochrannými plášťami, rukavicami, maskami a štítmi. Odviezli dedka, ktorý niekoľko dní ťažko dýchal. Bolo to naposledy, čo som dedka videl,“ prečítalo jedno z detí. Ďalšie vyslovilo ľútosť nad osamelosťou a tým, že nemohlo navštevovať svojich starých rodičov, aby ich ochránilo pred nákazou.

Obrad, ktorý pripomína Ježišovo utrpenie, niekoľko hodín pred jeho ukrižovaním a smrť na kríži, sa skončil pápežovým požehnaním a objatím všetkých prítomných detí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet