Na hlavný obsah

Posledný raz. Trnava ukončí pravidelné víkendové testovanie

V tomto roku testovala 13 víkendov po sebe.

Posledný raz. Trnava ukončí pravidelné víkendové testovanie
Ilustračná snímka z antigénového testovania na prítomnosť nákazy koronavírusom. Foto: TASR

Mesto Trnava otvorí svoje odberné miesta na antigénové testovanie na COVID-19 v sobotu (24. 4.) a v nedeľu (25. 4.) naposledy. O ukončení pravidelného víkendového testovania v réžii samosprávy rozhodol krízový štáb mesta. Dôvodom je ukončenie núdzového stavu, ktorý má uplynúť v stredu 28. apríla. Radnica o tom informovala na svojom webe.

Počas posledného aprílového víkendu bude k dispozícii v sobotu 17 a v nedeľu 16 odberových miest od 8.00 h do 18.00 h. Antigénové testovanie budú naďalej zabezpečovať mobilné odberné miesta (MOM), ktoré prevádzkujú zmluvní partneri ministerstva zdravotníctva. Testovať budú aj školy, keďže rodičia detí a žiaci 8. a 9. ročníkov potrebujú negatívny test.

„Rodičom a školákom chceme vyjsť v ústrety, aby sme im uľahčili prístup k certifikátom aj po ukončení mestského antigénového testovania. Základné a materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy budú testovanie vykonávať vo vlastnej réžii. Školy budú o podrobnostiach informovať na svojich webstránkach,“ povedala viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Trnava zabezpečovala testovanie trinásť víkendov po sebe v roku 2021. V mestom zriadených MOM vykonali viac ako 260 000 antigénových testov. Priemerne tak prichádzalo každý víkend na testovanie 20 000 ľudí. Pozitívny výsledok testu malo od konca januára doteraz viac ako 1 500 ľudí, teda priemerne 116 za víkend. Počas prvého testovania koncom januára bolo v mestských odberových miestach pozitívnych 288 ľudí, počas aprílových víkendov to bolo vždy menej ako 30 ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny