Na hlavný obsah

Prepadnuté tržby, až krach. Autodopravcovia vyzvali rezort dopravy, aby konal

Nečinnosťou ministerstva sú hlboko znepokojení.

Prepadnuté tržby, až krach. Autodopravcovia vyzvali rezort dopravy, aby konal
Ilustračné foto - kamióny na HP Donovaly. Foto: TASR

Autodopravcovia sú pripravení na štrajkovú pohotovosť v prípade, ak ministerstvo dopravy nezačne urýchlene riešiť ich problémy. Informovali o tom Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a asociácia Žltý Anjel, ktoré zároveň vyzvali svojich členov a dopravcov, aby zvýšili ceny za dopravu o 15 až 20 percent.

Ako upozornil predseda UNAS Stanislav Skala, sú hlboko znepokojení nečinnosťou rezortu dopravy pri pomoci pre cestnú nákladnú dopravu a odťahové služby. Od prvej vlny pandémie podľa neho poukazujú na skutočnosť, že ich členom v združení padli tržby, veľa dopravcov skrachovalo a dlhoročné spoločnosti museli prepustiť kvalitných ľudí, ktorí išli na úrad práce.

Ako zdôraznili Stanislav Skala a prezident asociácie Žltý Anjel Marián Urge, hoci sa prijal zákon o podpore pre cestnú dopravu, doteraz sa nič pre nich neurobilo. Aj preto UNAS a Žltý Anjel žiadajú od rezortu dopravy, aby s ich predstaviteľmi opäť rokoval. „Ministerstvo dopravy dlhodobo podceňuje cestnú nákladnú dopravu, ktorá zabezpečuje zásobovanie fabrík, obchodov na Slovensku, ako aj odťahové služby a výraznou mierou prispievajú svojimi daňami do štátneho rozpočtu,“ zdôraznil šéf UNAS, ktorý očakáva, že rezort dopravy sa bude znova snažiť znižovať náklady v doprave.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika