Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Školské jedálne dostanú od štátu dva milióny eur

Môžu nakúpiť moderné zariadenia.

Školské jedálne dostanú od štátu dva milióny eur
Na snímke školská jedáleň. Foto: TASR

Ministerstvo školstva vyčlenilo dvojmiliónovú dotáciu na pomoc školským jedálňam. Na základe vyhodnotenia žiadostí pridelilo dotáciu 417 školským jedálňam základných a stredných škôl. Maximálna výška finančných prostriedkov pre jedného žiadateľa je 5 000 eur. Rezort o tom informoval vo štvrtok (22. 4.).

„Zdravšie stravovanie žiakov, kvalita ponúkaných jedál a modernejšie vybavenie školských jedální – to sú ciele dotácie,“ priblížilo ministerstvo. Finančné prostriedky zašle okresným úradom v sídle kraja, ktoré ich následne pošlú zriaďovateľom školských jedální.

„Teší ma, že sme už druhý rok po sebe mohli vyčleniť dotáciu na zlepšenie vybavenia školských jedální, najprv v sume 750 000 eur a tento rok 2 000 000 eur, a tak prispieť k podpore zdravého stravovania žiakov v školách. Okrem zlepšovania výbavy školských kuchýň sa chceme pozrieť aj na jedlá, ktoré deti jedia a takisto začať vychádzať v ústrety deťom, ktoré majú rôzne potravinové intolerancie,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Moderné zariadenia ako napríklad umývačky riadu, chladničky, chladiace boxy, varné kotly, konvektomaty či profesionálne roboty môžu jedálne nakupovať najneskôr do 30. augusta 2021. Následne do 4. septembra 2021 prijímateľ finančných prostriedkov vyhodnotí projekt v záverečnej správe, ktorej elektronický formulár zverejní ministerstvo na webe. Nevyužité finančné prostriedky musí prijímateľ zaslať v rovnakom termíne (do 4. septembra 2021) zriaďovateľovi. Ten ich vráti okresnému úradu v sídle kraja.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko