Slovinec Pogačar zvíťazil v pretekoch Liege-Bastogne-Liege: Žijem svoj cyklistický sen

Druhý do cieľa došiel Francúz Alaphilippe.

Na snímke uprostred slovinský cyklista Tadej Pogačar víťazí v 107. ročníku pretekov Liége - Bastogne - Liége. Foto: TASR/AP

Slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfoval v nedeľu (25. 4.) na 107. ročníku slávnych pretekov Liege – Bastogne – Liege. Jazdec stajne SAE Team Emirates sa presadil v špurte päťčlennej skupiny a 259,5 km dlhú trať zdolal za 6:39:26 h.

Druhý finišoval majster sveta Julian Alaphilippe z Francúzska (Deceuninck – Quick Step), tretí skončil jeho krajan David Gaudu (Groupama-FDJ).

„Nemám slov. Milujem tieto preteky a vyhrať proti takýmto menám je neuveriteľné. Pri špurte som zostal za Alaphilippeom. Na konci som mal šťastie, pretože mi fúkal vietor do chrbta a zo zadnej pozície som mohol ísť vo väčšej rýchlosti. Je to neuveriteľné. Žijem svoj cyklistický sen,“ uviedol Pogačar. Pre víťaza Tour de France 2020 to bol už 23. triumf v kariére a najvýznamnejší v klasikách.