Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

UEFA odsúhlasila veľkú reformu Ligy majstrov

Šéf federácie odsúdil vznik Superligy.

UEFA odsúhlasila veľkú reformu Ligy majstrov
Na snímke futbalová lopta, s ktorou sa hrajú zápasy Ligy majstrov. Foto: TASR/AP

Európska futbalová únia (UEFA) v pondelok (19. 4.) prijala reformu Ligy majstrov od roku 2024. Po novom by malo byť v hlavnej fáze súťaže 36 tímov namiesto doterajších 32 a každé mužstvo odohrá v skupine až desať stretnutí.

Má ísť o takzvaný „švajčiarsky model“, do ktorého pribudnú dva zo štyroch klubov nie na základe výsledkov v domácej súťaži, ale historických úspechov. Informovala o tom agentúra AFP.

UEFA spolupracovala na príprave reforiem klubových súťaží s vplyvnou Asociáciou európskych klubov (ECA). Reformy odsúhlasila aj napriek oznámeniu plánu o vzniku novej Európskej Superligy (ESL), ktorú iniciovalo 12 veľkoklubov.

Prezident UEFA Aleksander Čeferin odsúdil vznik ESL a iniciatívu dvanástich popredných klubov považuje za prejav chamtivosti a sebectva. „Je to pľuvanec do tváre všetkých fanúšikov futbalu. Ide o sebecký návrh poháňaný chamtivosťou,“ citovala Čeferina AFP. Šéf federácie zároveň potvrdil, že na všetkých hráčov, ktorí by v ESL figurovali, čaká zákaz činnosti na reprezentačnej úrovni, týka sa to aj účasti na majstrovstvách Európy či sveta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport