Na hlavný obsah

V Aténách zastrelili novinára, ktorý sa venoval krimitémam

Na muža údajne zaútočila dvojica na motorke.

V Aténách zastrelili novinára, ktorý sa venoval krimitémam
Na snímke policajti v Aténách. Foto: TASR/AP

Známeho gréckeho novinára Jorgosa Karaivaza, ktorý sa venoval najmä kriminálnym témam, zastrelili v piatok (9. 4.) pred jeho domom v aténskej štvrti Alimos. Podľa agentúry AFP o tom informovali policajné zdroje. Karaivaz pracoval pre súkromnú televíziu Star a viedol aj spravodajský blok bloko.gr.

Podľa polície podľahol viacerým strelným zraneniam, ktoré mu údajne spôsobila dvojica mužov na motorke. AFP poznamenala, že v Grécku ide o ojedinelý spôsob útoku na novinára. Grécke médiá doteraz čelili skôr útokom spáchaným s použitím zápalných fliaš alebo boli vystavené vandalizmu.

AFP však v tejto súvislosti spomenula útok na majiteľa bulvárneho denníka Stefanosa Chiosa, ktorého postrelil vlani v júli do hrudníka a krku maskovaný muž. Chios prežil tento útok, ku ktorému došlo pred jeho vlastným domom. Prípad je však stále predmetom vyšetrovania, dodala AFP.

V roku 2010 pred jeho domom zastrelili rozhlasového manažéra, blogera a investigatívneho novinára Socratisa Joliasa. Štátna televízia TV NET informovala, že v tom čase pracoval na materiáli o korupcii. K tomuto útoku sa prihlásilo isté ľavicové zoskupenie. Prípad je však stále nevyriešený.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet