Bayern získal deviaty ligový titul po sebe. Spečatila to prehra Lipska

Domácu ligu vyhral už tridsaťjeden ráz.

Futbalisti Bayernu Mníchov zľava Joshua Kimmich a Robert Lewandowski. Foto: TASR/AP

Bayern Mníchov sa stal deviatykrát za sebou nemeckým futbalovým majstrom. O zisku rekordného 31. titulu pre Bavorov definitívne rozhodla prehra Lipska na pôde Borussie Dortmund 2:3 v 32. kole Bundesligy. Bayern vo večernom domácom dueli deklasoval Borussiu Mönchengladbach 6:0. Dve kolá pred koncom súťaže má na čele tabuľky pred Lipskom nedostihnuteľný desaťbodový náskok.

Lipsko prehrávalo v Dortmunde od 7. minúty, keď skóre otvoril kapitán Borussie Marco Reus. Šesť minút po zmene strán poistil náskok domácich Jadon Sancho. Lipsku sa vďaka presným zásahom Lukasa Klostermanna a Daniela Olma síce podarilo vyrovnať na 2:2, no v 87. minúte rozhodol o triumfe Borussie Sancho. Wolfsburg vďaka hetriku Chorváta Josipa Brekala zdolal Union Berlín 3:0.