Boston po predĺžení vyrovnal sériu s Washingtonom

Chára sa s Halákom na ľade nestretol.

Center Bostonu Bruins Sean Kuraly (52) a slovenský obranca Zdeno Chára z Washingtonu Capitals v prvom zápase semifinále 1. kola play off Východnej konferencie hokejovej NHL. Foto: TASR/AP

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehrali v druhom zápase semifinále Východnej divízie NHL na domácom ľade s Bostonom 3:4 po predĺžení. Bruins tak vyrovnali stav série 1. kola play off na 1:1. O ich triumfe rozhodol v 39. sekunde predĺženia Brad Marchand. Chára proti svojmu bývalému klubu odohral 12:53 minút, jeho krajan, brankár Jaroslav Halák nebol ani na striedačke hostí.

V noci na utorok (18. 5.) sa rozbehla aj semifinálová séria Centrálnej divízie medzi Carolinou a Nashvillom, v prvom dueli zvíťazili domáci Hurricanes 5:2. Dvomi presnými zásahmi sa na výhre podieľal Jordan Staal.