Na hlavný obsah

Cyklistické majstrovstvá Slovenska budú aj s účasťou Petra Sagana

Bánovce nad Bebravou privítajú viaceré hviezdy.

Cyklistické majstrovstvá Slovenska budú aj s účasťou Petra Sagana
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: TASR

Na spoločných majstrovstvách Slovenska a Českej republiky (MSR a MČR) v cestnej cyklistike sa zúčastnia najlepší pretekári z oboch krajín. Účasť prisľúbili trojnásobný majster sveta Peter Sagan, jeho brat Juraj, Erik Baška a z českej strany napríklad Zdeněk Štybar, Josef Černý či Petr Vakoč. Podujatie sa uskutoční od 17. do 20. júna v Bánovciach nad Bebravou.

„Na spoločnom šampionáte sa predstaví celá slovenská a česká špička. Zo slovenskej strany to budú okrem bratov Saganovcov a Bašku aj kompletné kontinentálne tímy Dukla Banská Bystrica a Cycling Academy Trenčín, z českej strany sú takisto potvrdení Štybar, Vakoč, Černý, takže diváci, ktorí prídu, a verím, že už sa bude dať plnohodnotne cestovať, uvidia svetovú cyklistiku,“ uviedol v stredu (26. 5.) prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara.

Organizátorom šampionátu je OZ xRoad Bánovce nad Bebravou s podporou mesta Bánovce nad Bebravou, Trenčianskeho samosprávneho kraja a Slovenského zväzu cyklistiky. V úvodný deň šampionátu, vo štvrtok 17. júna, sa uskutočnia súťaže v časovke jednotlivcov všetkých kategórii – juniorov, junioriek, žien i mužov elite. V piatok je voľný deň a v sobotu pokračuje šampionát pretekmi s hromadným štartom žien, junioriek a juniorov. V nedeľu vyvrcholia spoločné majstrovstvá cestnými pretekmi kategórie mužov elite a pre českú stranu aj do 23 rokov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport