Na hlavný obsah

Finále Ligy majstrov sa nebude hrať v Turecku. UEFA ho presunula do Porta

Portugalsko je na "zelenom zozname."

Finále Ligy majstrov sa nebude hrať v Turecku. UEFA ho presunula do Porta
Na snímke pohľad na štadión Dragao v portugalskom Porte. Foto: TASR/AP

Finále futbalovej Ligy majstrov sa v sobotu 29. mája odohrá na Estadio do Dragao v Porte. Európska futbalová únia (UEFA) tam presunula stretnutie FC Chelsea s Manchestrom City z Istanbulu pre zhoršenú pandemickú situáciu v Turecku.

Duel sa mal pôvodne uskutočniť na Atatürkovom olympijskom štadióne, Briti však zaradili Turecko na tzv. červený zoznam a každý navrátilec z nej musí absolvovať karanténu. UEFA zvažovala aj presun zápasu do londýnskeho Wembley. Karanténne povinnosti sa týkajú aj zahraničných návštevníkov z krajín červeného zoznamu, to by zase ovplyvnilo oficiálnych hostí UEFA, sponzorov či médiá. Medzi „červenými“ krajinami je aj Švajčiarsko, kde sídli strešná organizácia európskeho futbalu, a tej sa nepodarilo zabezpečiť cestovné výnimky.

Naopak, Portugalsko je na zelenom zozname a návrat z tejto krajiny do Veľkej Británie nepodlieha karanténnej povinnosti. V Portugalsku v stredu (12. 5.) povolili návrat divákov na štadióny, v záverečnom kole ligy na budúcu stredu (19. 5.) môžu kluby naplniť tribúny na 10 percent kapacity. UEFA sa snaží s tamojšou vládou vyrokovať, aby na finále LM na 50-tisícový Estadio do Dragao mohlo zavítať 20 000 fanúšikov. To by znamenalo po 6 000 vstupeniek pre oba kluby.

Sezóna najprestížnejšej európskej klubovej súťaže sa v Portugalsku dohrávala aj vlani, finále sa konalo na Estadio da Luz v Lisabone.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport