Montreal si v predĺžení vynútil siedmy zápas, Boston vstúpil do 2. kola víťazne

Tomáš Tatar nebodoval.

Plné hľadisko divákov sleduje rozcvičku hráčov pred prvým zápasom finále play off Východnej divízie NHL. Foto: TASR/AP

Hokejisti Montrealu si vynútili siedmy zápas v sérii 1. kola play off s Torontom. V piatkovom (29. 5.) šiestom dueli semifinále Severnej divízie zdolali na svojom ľade Maple Leafs 3:2 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar nefiguroval v zostave Canadiens. V úvodnom stretnutí 2. kola vyraďovačky domáci Boston zdolal vo finále Východnej divízie New York Islanders 5:2 a v sérii vedie 1:0.

Montreal otvoril skóre zápasu s Torontom až v tretej tretine, keď v priebehu 77 sekúnd využil dve presilovky, najprv sa presadil Corey Perry a potom Tyler Toffoli. V 52. minúte však skorigoval Jason Spezza a tri minúty pred klaksónom vyrovnal T.J. Brodie. Víťazný gól strelil v 76. minúte Jesperi Kotkaniemi. Rozhodujúci duel je na programe v pondelok 31. mája na ľade „javorových listov“.

Boston zlomil Islanders až v tretej tretine, keď strelil tri góly. Najvýraznejšie sa pod triumf podpísal český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol hetrik. Slovenský brankár Jaroslav Halák nebol ani na striedačke.