Na hlavný obsah

Na berlínskom letisku nečakane pristálo lietadlo spoločnosti Ryanair

Prehľadala ho polícia, okolnosti pristátia sú nejasné.

Na berlínskom letisku nečakane pristálo lietadlo spoločnosti Ryanair
Lietadlo, ktoré muselo núdzovo pristáť na berlínskom letisku, prehľadali policajné psy. Foto: SITA/AP

Lietadlo írskych nízkonákladových aerolínií Ryanair smerujúce z Dublinu do poľského Krakova v nedeľu (30. 5.) večer krátko po 20.00 h neplánovane pristálo na medzinárodnom letisku Berlín-Brandenburg (BER) a následne ho prehľadali príslušníci Spolkovej polície. Informovali o tom nemecké médiá.

Oficiálna príčina neplánovaného pristátia stále nie je známa. Denníky Bild a B.Z. uviedli, že išlo zrejme o nahlásenie bomby na palube.

„Lietadlo spoločnosti Ryanair, ktoré núdzovo pristálo, hlásilo núdzovú situáciu počas letu, preto okamžite získalo povolenie na pristátie na BER,“ cituje denník B.Z. hovorcu letiska Jana-Petra Haacka.

Batožinu cestujúcich prehľadali policajné psy

Po pristátí prikročila polícia k opatreniam na odvrátenie nebezpečenstva. Jej hovorkyňa ich z taktických dôvodov odmietla konkretizovať.

Lietadlo bolo odstavené na parkovacej pozícii na okraji letiska, kde batožinu cestujúcich umiestnenú na odbavovacej ploche prehľadávali cvičené psy. Následne bola prenesená do vnútra letiskového Terminálu 1. Tam bolo presunutých aj 160 cestujúcich.

Pasažierom bolo poskytnuté náhradné lietadlo, ktorým mohli o 03.46 h pokračovať v ceste do Poľska, uviedol Bild.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet