Nóri s pomocou hetriku Trettenesa zdolali Talianov 4:1

Taliani sú po dvoch zápasoch bez bodu.

Na snímke nórsky brankár Henrik Haukeland blokuje strelu v zápase Nórsko - Taliansko v základnej B-skupine na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige 23. mája 2021. Foto: TASR/AP

Nórski hokejisti vyhrali v nedeľu (23. 5.) na MS v lotyšskej Rige nad Talianskom 4:1. V B-skupine tak po prehre s Nemeckom získali aj vďaka hetriku Mathiasa Trettenesa očakávané tri body, outsider turnaja je po dvoch vystúpeniach bez bodu.

Talianov na druhý deň o 15.15 h čakajú Lotyši, Nóri sa v utorok o 19.15 hstretnú s Fínmi.

Čestný gól v treťom dejstve

Zápas sa odpichol do svižného tempa, ale s  ospalými riešeniami sľubných situácií. Oslabené talianske mužstvo sa snažilo udržiavať krok s iniciatívnejším súperom a darilo sa mu to do polovice tretiny. Ani vedúci gól Trettenesa však obraz hry príliš nezmenil.

Až v druhej časti Nóri aj za pomoci presilovky dostali súpera pod tlak a Fazia v bránke zasypávali strelami. Po necelých piatich minútach si vybojovali ďalšiu početnú výhodu a zvýšili na 2:0. Prevaha Nórov narastala, skóre nie, až do ďalšej presilovky, ktorú favorit využil v 37. minúte na 3:0.

V prvej minúte tretieho dejstva Trettenes dosiahol hetrik a Talianom sa podaril čestný gólový úspech.