Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Remišová chce situáciu v strane riešiť s Kiskom: Po sporoch padáme na tri percentá

Diskusie v strane Za ľudí stále pokračujú.

Remišová chce situáciu v strane riešiť s Kiskom: Po sporoch padáme na tri percentá
Na snímke zľava Veronika Remišová a Andrej Kiska. Foto: TASR

Strane škodí, keď sa konflikty zámerne eskalujú na verejnosti. Uviedla to na tlačovej konferencii predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová. V súvislosti so situáciou v strane sa chce stretnúť s Andrejom Kiskom, zakladateľom strany.

Na predsedníctve Remišová podľa vlastných slov navrhla, aby strana našla dohodu na takom kandidátovi na predsedu, ktorý by zachoval stredový odkaz Kisku. „Takáto dohoda bola skupinou okolo Márie Kolíkovej odmietnutá,“ povedala.      

Remišová si nemyslí, že by strana mala fungovať tak, že ak bol pred deviatimi mesiacmi snem a zrazu niekto v strane objavil ambíciu, že chce byť predsedom, tak sa zvolá mimoriadny snem.  

Krúžok šikovných rúk

„My nie sme krúžok šikovných rúk, aby sme menili predsedu vtedy, keď sa niekto s niekým poháda,“ hovorí predsedníčka. Dodala, že politická strana je tu na to, aby plnila sľuby ľuďom. Remišová dala na stôl aj alternatívu, ktorá zahŕňala, aby boli osobné ambície podriadené záujmom Slovenska. „Táto alternatíva bola odmietnutá, a preto budú diskusie pokračovať,“ poznamenala.      

Všetci, ktorí vnútorné spory v strane vyvolávajú, si musia podľa Remišovej vstúpiť do svedomia. Spory poškodzujú aj stranu aj jej členov. Poukázala v tejto súvislosti na pokles volebných preferencií. „Vo februári sme sa vrátili na náš volebný výsledok, takmer na šesť percent. Teraz po týchto sporoch zase padáme na tri percentá,“ poznamenala.

Mimoriadny snem

Viacerí členovia Za ľudí vrátane ministerky spravodlivosti Kolíkovej koncom minulého týždňa uviedli, že sú za zvolanie mimoriadneho snemu strany, na ktorom by sa volilo nové vedenie. Remišová podľa nich vedie stranu nedostatočne, stratila ich dôveru. Kolíková označila otázku o svojej možnej kandidatúre na šéfku strany za predčasnú.

Na snímke zľava Mária Kolíková a Veronika Remišová (obe Za ľudí).Foto: SITA
Foto: SITA

V stanovách strany Za ľudí sa píše, že predsedníctvo strany rozhoduje o zvolaní straníckeho snemu vždy, keď ho o to požiada aspoň päť predsedníctiev krajských organizácií. Zvolať snem požiadali krajské predsedníctva strany v Košiciach, Prešove a Nitre. V utorok malo okrem Bratislavy rokovať krajské predsedníctvo v Žiline.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko