Slováci si z Prahy vezú aj druhú prehru, gólovú mizériu pretrhol Faško-Rudáš

Hokejisti prehrali v Prahe 1:2.

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v piatkovej (7. 5.) generálke na MS v Rige s domácim Českom 1:2. V záverečnom prípravnom stretnutí v Prahe dokázal na úvodný zásah domáceho Adama Musila odpovedať v 29. minúte premiérovým reprezentačným gólom Martin Faško-Rudáš, ale favorit v tretej tretine strhol víťazstvo na svoju stranu gólom Andreja Šustra. Slováci sa tak nedokázali rivalovi revanšovať za štvrtkovú (6. 5.) prehru 0:2.

Za najlepších hráčov zápasu vyhlásili na domácej strane obrancu Jakuba Galvasa a za SR brankára Branislava Konráda. Zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrali v príprave na svetový šampionát osem stretnutí, päťkrát vyhrali, z toho trikrát v riadnom hracom čase, tri zápasy prehrali. Realizačný tím SR spraví po dvojzápase s ČR zmeny v kádri, do ktorého by mali pribudnúť už aj hráči zo zámoria. Slováci odletia do Rigy budúci týždeň, po prílete vstúpia do uzavretej „bubliny“. Úvodný zápas v A-skupine MS odohrajú v piatok 21. mája proti Bielorusku.