Slovan v šlágri nevyužil šancu stať sa majstrom Fortuna ligy

Neporadil si s Dunajskou Stredou.

Foto zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda. Foto: TASR

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v šlágri 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 na ihrisku Slovana Bratislava 1:0. „Belasí“ nevyužili šancu získať rekordný jedenásty majstrovský titul v ére samostatnosti, zabezpečila by im ho aj remíza. O triumfe DAC-u rozhodol v 77. minúte Marko Divkovič. V nadstavenom čase sa presadil aj Ion Nicolaescu, jeho gól na 2:0 však nebol uznaný.

Dunajská Streda stiahla náskok Slovana na štyri body. V predposlednom 9. kole sa DAC predstaví na ihrisku Trenčína, Slovan v Zlatých Moravciach.

Futbalisti FC Nitra prehrali v nedeľnom (9. 5.) zápase v skupine o udržanie s ŠKF Sereď 0:1. Víťazný gól padol v 42. minúte, kedy sa po ľavej strane predral až do šestnástky Alex Iván a následnou krásnou krížnou strelou rozveselil tábor hostí.