Na hlavný obsah

Slovensko bude mať na olympiáde zastúpenie v stolnotenisovom mixe

Po oficiálnom potvrdení si reprezentanti SR vydýchli.

Slovensko bude mať na olympiáde zastúpenie v stolnotenisovom mixe
Na snímke slovenskí reprezentanti v stolnom tenise Ľubomír Pištej a Barbora Balážová. Foto: TASR

Okrem Wang Janga sa na olympijských hrách v japonskom Tokiu s definitívnou platnosťou predstavia v stolnom tenise aj Ľubomír Pištej a Barbora Balážová. Medzinárodná stolnotenisová federácia (ITTF) to mailom potvrdila Slovenskému stolnotenisovému zväzu (SSTZ) vo štvrtok (6. 5.). Pištej s Balážovou získali právo štartu pod piatimi kruhmi v miešanej štvorhre na základe postavenia v rebríčku olympijskej kvalifikácie, v ktorom im patrí šiesta priečka.

„Padol nám kameň zo srdca, hoci informáciu, že postavenie v rebríčku bude Ľubovi s Bašou stačiť, vieme už viac ako rok. Tri roky sme poctivo pracovali a snažili sa toto dosiahnuť, takže zoficiálnenie ich postupu je prirodzené vyústenie nášho úsilia. V mixe sa na OH 2021 predstaví šestnásť párov, my tam ideme zo šiestej pozície a máme vyššie ambície, ako sa len zúčastniť na tomto vrcholnom podujatí,“ uviedol reprezentačný tréner SR Jaromír Truksa.

Vdýchli si aj Balážová s Pištejom. „My sme to vedeli viac-menej rok. Samozrejme, keď je to potvrdené na oficiálnej listine, tak to už niečo znamená. Našou ambíciou bude zahrať čo najlepšie a minimálne potvrdiť rebríčkové postavenie, ale máme vyhliadky aj na prekvapenie. Chceme sa o to pokúsiť a určite spravíme pre to maximum,“ povedala Balážová, ktorá štartovala aj na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Pišteja čaká olympijská premiéra. „Je to správa, na ktorú sme čakali dosť dlho, ale napokon sme sa aj dočkali. Vyvoláva to vo mne pocit spokojnosti, lebo máme za sebou dlhú cestu. Stálo nás to veľa driny a chcelo to počas uplynulých rokov zúčastňovať sa na turnajoch a dosahovať konštantne dobré výsledky. Už sme však konečne tam a teraz sa musíme čo najlepšie pripraviť na to, aby sme dosiahli svoj cieľ. Všetci vieme, aký je. Sme šiesty pár na svete, takže v Tokiu treba dosiahnuť výsledok, ktorý by zarezonoval medzi športovou verejnosťou,“ vyhlásil.

Balážová sa na OH v Tokiu pravdepodobne predstaví aj v dvojhre. „Na potvrdenie štartu v súťaži jednotlivcov si budem musieť ešte pravdepodobne počkať do začiatku júna, kým to bude oficiálne. Čakala som však rok, takže tých ďalších niekoľko dní ma už nezabije,“ doplnila.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport