Na hlavný obsah

Stovky hasičov už druhý deň bojujú s veľkým požiarom neďaleko Atén

Zasahuje 15 hasiacich lietadiel.

Stovky hasičov už druhý deň bojujú s veľkým požiarom neďaleko Atén
Na snímke lietadlo hasí požiar v Grécku. Foto: SITA/AP

Stovky gréckych hasičov v piatok (21. 5.) už druhý deň bojovali s rozsiahlym lesným požiarom neďaleko hlavného mesta Atény. Informuje o tom agentúra AFP.

Zhruba 300 hasičov sa počas noci snažilo udržať pod kontrolou oheň v oblasti pohoria Jerania, zhruba 90 kilometrov od gréckej metropoly. Podľa miestneho hasičského zboru boli poveternostné podmienky v piatok oveľa lepšie a poskytovali nádej, že oheň bude možné udržať pod kontrolou za pomoci 15 hasiacich lietadiel.

Úrady vo štvrtok (20. 5.) informovali, že v dôsledku rozsiahleho požiaru preventívne evakuovali stovky ľudí zo 17 dedín a samôt v okolí, ako i dva kláštory. Oheň podľa odhadov zničil už zhruba 20 kilometrov štvorcových borovicového lesa. Lesné požiare sú pre Grécko každoročnou výzvou najmä v období letného sucha s teplotami presahujúcimi 30 stupňov a silným vetrom, približuje AFP.

V roku 2018 zahynulo pri požiari v pobrežnej dedine Mati blízko Atén 102 ľudí. Išlo o najhoršiu katastrofu spojenú s požiarom v novodobých dejinách Grécka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet