Tampa Bay uspela v prvom zápase na ľade Caroliny

Slovenský obranca Černák zápas nedohral.

Brankár Andrej Vasilevskij z Tampy Bay Lighting blokuje strelu Vincenta Trochecka z Caroliny Hurricanes v prvom zápase finále Centrálnej divízie play off NHL Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 30. mája 2021. Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay ako obhajcovia Stanleyho pohára zvíťazili v prvom zápase finále Centrálnej divízie play off NHL na ľade Caroliny 2:1. Duel nedohral slovenský obranca hostí Erik Černák, ktorý zamieril do šatne 1:45 minúty pred koncom druhej tretiny po zákroku domácej dvojice Vincent Trocheck, Andrej Svečnikov. Podľa trénera Lightning Jona Coopera by však mal byť v poriadku.

V úvodnom stretnutí finále Západnej divízie triumfovalo Colorado na vlastnom ľade nad Vegas vysoko 7:1. Dva góly a asistenciu si v drese Avalanche pripísali kapitán Gabriel Landeskog aj Nathan MacKinnon. Štyri body za gól a tri asistencie nazbieral obranca Cale Makar.