Na hlavný obsah

V Prezidentskom paláci odovzdali viac ako 580 000 podpisov za referendum

Petičné hárky prebral vedúci Kancelárie prezidenta.

V Prezidentskom paláci odovzdali viac ako 580 000 podpisov za referendum
Na archívnej snímke vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021. Foto: TASR

Vyše 585 000 ľudí podporilo petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Zástupcovia petičného výboru odovzdali hárky v pondelok (3. 5.) v Prezidentskom paláci. Dokumenty prebral vedúci Kancelárie prezidenta SR Metod Špaček.

Prezidentka Zuzana Čaputová oznámi svoje ďalšie kroky po tom, ako sa potvrdí, že petícia splnila ústavou predpísané kritériá. Ako priblížil jej hovorca Martin Strižinec, podpisy bude overovať asi 50 zamestnancov prezidentskej kancelárie. „Prezidentka má petičné právo v hlbokej úcte, preto budeme k tomuto procesu pristupovať mimoriadne zodpovedne,“ deklaroval s tým, že vynaložia všetko úsilie, aby sa proces nenaťahoval.

Šéf mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini krátko predtým informoval, že strana odovzdala petičnému výboru celkovo 302 800 podpisov, ktoré v rámci vlastnej aktivity vyzbierala v súvislosti s iniciatívou o predčasných voľbách.
   

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko