Na hlavný obsah

Výroba SUV v bratislavskom Volkswagene dva týždne stála, obnoví sa v pondelok

Zastavená bola pre nedostatok polovodičových súčiastok.

Výroba SUV v bratislavskom Volkswagene dva týždne stála, obnoví sa v pondelok
Na snímke logo nemeckej automobilky Volkswagen na budove závodu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Foto: TASR

Spoločnosť Volkswagen Slovakia po viac ako dvoch týždňoch odstávky obnoví v pondelok (17. 5.) výrobu SUV automobilov, informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová. Bratislavský závod automobilky prerušil výrobu SUV modelov od štvrtka 29. apríla. Dôvodom bol nedostatok polovodičových súčiastok.

Výroba by sa podľa Makayovej mala rozbehnúť vo všetkých zmenách na základe výrobného plánu. „Situáciu aj naďalej pozorne sledujeme a v spolupráci s koncernom na dennej báze nanovo vyhodnocujeme. Zároveň sa budeme snažiť urobiť všetko pre to, aby sme produkciu počas roka v čo najväčšej možnej miere dohnali,“ uviedla Makayová.

Problémy s polovodičovými súčiastkami zasiahli väčšinu svetových výrobcov automobilov. Nemecká automobilka Volkswagen podľa svojho šéfa Ralfa Brandstättera počíta s tým, že problém s dodávkami čipov pre automobilový sektor bude pretrvávať ešte niekoľko mesiacov.

Volkswagen Slovakia patrí s približne 11 500 zamestnancami k najväčším firmám na Slovensku. Vlani firma dosiahla pri obrate 9,75 miliardy eur hrubý zisk vo výške 278 miliónov eur.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika