Na hlavný obsah

Do republikovej rady SaS zvolili osem členov, najviac hlasov mal Klus

Rovnako zvolili členov revíznej a rozhodcovskej komisie.

Do republikovej rady SaS zvolili osem členov, najviac hlasov mal Klus
Predseda strany Richard Sulík (vpravo) počas kongresu strany Sloboda a Solidarita (SaS). Foto: SITA

Delegáti strany Sloboda a Solidarita (SaS) zvolili na sobotnom (12. 6.) kongrese v Pezinku osem členov republikovej rady. Sú medzi nimi Martin Klus, Jozef Kanuščák, Marián Viskupič, Juraj Jevin, Miroslav Žiak, Michal Uherčík, Juraj Droba a Jana Bittó Cigániková.

Troch členov zvolili na štyri roky, jedného na tri roky, dvoch na dva roky a na jeden rok volili dvoch členov. Najviac hlasov získal štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus.

Rovnako zvolili členov revíznej komisie a rozhodcovskej komisie. Výsledky oznámil predseda volebnej komisie Radovan Sloboda s tým, že voľba bola mimoriadne náročná, keďže trvala viac ako štyri hodiny.

Predseda liberálov Richard Sulík uviedol, že spravia všetko pre to, aby táto vláda na čele s Eduardom Hegerom (OĽaNO) fungovala do februára 2024, teda do riadneho termínu parlamentných volieb.

Na kongrese podľa neho potrebovali zvoliť chýbajúcich členov republikovej rady a až po dnešku je kompletná. Politické otázky neriešili. Reagoval tak na otázku, či si vie predstaviť spoluprácu so stranou Hlas-SD. Doplnil však, že si ju predstaviť nevie, lebo je to podľa neho „prezlečený Smer-SD“.

Republiková rada SaS je výkonným orgánom strany. Za svoju činnosť zodpovedá kongresu a je povinná riadiť sa jeho uzneseniami a zabezpečovať ich plnenie. Republikovú radu tvorí predseda strany z titulu svojej funkcie a 12 ďalších členov volených kongresom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko