Na hlavný obsah

Emotívne stretnutie so spoluhráčmi. Eriksen prekvapil Dánov počas tréningu

Futbalista pred týždňom skolaboval počas zápasu.

Emotívne stretnutie so spoluhráčmi. Eriksen prekvapil Dánov počas tréningu
Christian Eriksen počas prvého zápasu na ME vo futbale. Foto: SITA/AP

Dánsky futbalista Christian Eriksen, ktorý pred týždňom počas zápasu majstrovstiev Európy proti Fínsku skolaboval na trávniku, v sobotu (19. 6.) nečakane zavítal medzi spoluhráčov z reprezentačného mužstva. Dvadsaťdeväťročný hráč talianskeho Interu Miláno prišiel uprostred tréningu a objal sa so všetkými členmi tímu.

Eriksena v piatok (18. 6.) prepustili z nemocnice v Kodani, kde sa zotavoval po zástave srdca v spomenutom minulotýždňovom sobotňajšom dueli. Vtedy krátko pred prestávkou bez cudzieho zavinenia spadol na trávnik a záchranári za pomoci jeho spoluhráčov i defibrilátora ho o niekoľko minút úspešne oživili.

„Nevedel som, že príde. Keď sa ukázal, prestali sme trénovať,“ vyhlásil stredopoliar Christian Nörgaard. „Vyzeral, že má dobrú náladu. Tímu to dodalo pozitívnu energiu. Mohli sme ho objať a bolo skvelé vidieť, ako prišiel so svojím synom. Bol to vďaka tomu pekný deň. Také niečo sme potrebovali,“ dodal 27-ročný hráč anglického Brentfordu.

Eriksenovi v nemocnici implantovali do tela prístroj na sledovanie srdcového rytmu. Tzv. kardioverter-defibrilátor (ICD) monitoruje tlkot srdca človeka a v prípade potreby môže vysielať elektrické impulzy, ktoré obnovia jeho normálny rytmus.

„Bolo to emotívne stretnutie, pretože keď sme ho videli naposledy, ležal na ihrisku, kde ho zachraňovali. Vedeli sme, že Christian je v poriadku, ale je úplne iné vidieť ho naozaj naživo,“ skonštatoval dánsky obranca Atalanty Bergamo Joakim Maehle.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport