Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Lengvarský: Zvyšné vakcíny sa predajú, darujú alebo zničia

Vyjadril sa aj k záujmu o očkovanie Sputnikom.

Lengvarský: Zvyšné vakcíny sa predajú, darujú alebo zničia
Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas návštevy nemocnice v Michalovciach. Foto: TASR

V prípade, ak vakcíny proti ochoreniu COVID-19 zostanú nazvyš, prichádza do úvahy ich predaj, darovanie alebo zničenie ako biologický materiál. Počas piatkovej (11. 6.) návštevy východného Slovenska to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Čo sa týka očkovania neregistrovanou vakcínou Sputnik V, hodnotiť to bude až po ukončení procesu registrácie, čo by malo byť v priebehu dvoch týždňov. Ako potvrdil, aktuálne má informácie o počte prihlásených v čakárni a o tých, ktorí boli zaočkovaní. „Asi to reálne odzrkadľuje záujem, ktorý tu je,“ povedal.

Očkovanie vakcínou Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 sa na Slovensku začalo v pondelok (7. 6.), vo vakcinačných centrách sa spúšťa postupne. Košický samosprávny kraj (KSK) začne očkovať touto ruskou vakcínou v sobotu (12. 6.) v Michalovciach. Termín bol pridelený 800 ľuďom, prihlásilo sa ich 1300.

Podľa Lengvarského prerozdeľovanie jednotlivých dávok vakcín do vakcinačných centier závisí od počtu ľudí prihlásených v čakárni, pričom sa niektorí záujemcovia naraz prihlásia do viacerých očkovacích centier. „Pokiaľ bude záujem väčší, verím tomu, že budeme promptne reagovať a dodáme tu tých vakcín viac,“ doplnil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko