Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Manželka narkobaróna El Chapa sa priznala k obvineniam

Súd oznámi výšku jej trestu na jeseň.

Manželka narkobaróna El Chapa sa priznala k obvineniam
Na archívnej snímke Emma Coronelová Aispurová, manželka mexického drogového baróna "El Chapa" Guzmána. Foto: SITA/AP

Emma Coronelová, manželka mexického drogového baróna Joaquína „El Chapa“ Guzmána, vo štvrtok (10. 6.) na súde vo Washingtone priznala vinu z obchodovania s drogami a prania špinavých peňazí v USA. Informovala o tom agentúra AP.

Výšku jej trestu má súd oznámiť v septembri. Guzmánovu manželku zatkli vo februári tohto roka na letisku v americkom štáte Virgínia.

Coronelová bola obvinená z plánovania distribúcie kokaínu, metamfetamínu (pervitínu), heroínu a marihuany v Spojených štátoch.

Americké ministerstvo spravodlivosti ju tiež obvinilo z napomáhania manželovi pri úteku z mexického väzenia v roku 2015 a z účasti na plánovaní druhého úteku z väzenia pred tým, ako Guzmána v januári 2017 vydali do USA.

Tohto drogového baróna odsúdili v roku 2019 na doživotie. Jeho drogový kartel Sinaloa bol počas Guzmánovho 25-ročného vládnutia zodpovedný za prepašovanie obrovského množstva kokaínu a ďalších drog do USA.

Prokuratúra takisto uviedla, že jeho „armáda sicarios“ (nájomní vrahov“ mala príkaz uniesť, mučiť a zabiť každého, kto sa mu postaví do cesty.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet