Montreal bez Tatara vyrovnal stav semifinálovej série

Z ľadu Vegas Golden Knights si vezie cenné váťazstvo.

Na snímke hráč Montrealu Nick Suzuki pred bránou Vegas Golden Knights. Foto: SITA/AP

Hokejisti Montrealu Canadiens vyrovnali stav semifinále play off NHL s Vegas Golden Knights na 1:1. V druhom dueli série uspeli na ľade súpera 3:2, keď sa o góly postarali Joel Armia, Tyler Toffoli a Paul Byron. V zostave Montrealu opäť chýbal slovenský útočník Tomáš Tatar.

Canadiens položili základ úspechu v prvej tretine, v ktorej dominovali a vyhrali ju 2:0. Byron necelé tri minúty pred koncom druhej časti zvýšil náskok hostí na tri góly, Vegas potom už iba skorigovali skóre dvoma presnými zásahmi Alexa Pietrangela. Brankár Montrealu Carey Price sa na triumfe podieľal 29 úspešnými zákrokmi, obranca Joel Edmundson mal dve asistencie.

Séria sa teraz sťahuje do Montrealu, tretie stretnutie je na programe v noci z piatka na sobotu.