Montreal si pripísal prvé víťazstvo vo finále Severnej divízie, Tatar na ľade chýbal

Hráči Colorada v Západnej divízii uspeli nad Vegas.

Hokejisti Colorada Avalanche sa tešia po strelení víťazného gólu na 3:2 v predĺžení druhého zápasu finále Západnej divízie play off NHL Colorado Avalanche - Vegas Golden Knights v Denveri 2. júna 2021. Foto: TASR/AP

Hokejisti Montrealu zvíťazili v prvom zápase finále Severnej divízie play off NHL na ľade Winnipegu 5:3. V drese Canadiens, ktorí položili základ triumfu tromi gólmi v prvej tretine, absentoval pre zranenie slovenský útočník Tomáš Tatar.

Aj v druhom finálovom súboji Západnej divízie uspeli hráči Colorada, ktorí zdolali Vegas vďaka gólu Mikka Rantanena 3:2 po predĺžení. Avalanche, ktorí boli v základnej časti súťaže najlepším tímom, vedú v sérii 2:0.