Montreal uspel v predĺžení a ujal sa vedenia v semifinálovej sérii

Tatar nehral, Canadiens chýbal aj tréner.

Na snímke radosť hráčov Montrealu po víťaznom góle Josha Andersona. Foto: SITA/AP

Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili v noci na sobotu (19. 6.) v treťom súboji semifinále play off NHL nad Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení. V sérii vedú 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v noci na pondelok (21. 6.) opäť v montrealskom Bell Centre.

Hrdinom zápasu bol domáci útočník Josh Anderson, ktorý 115 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 a v predĺžení v čase 72:35 rozhodol o triumfe Canadiens.

Montreal tradične podržal brankár Carey Price, ktorý predviedol 43 úspešných zákrokov. Na striedačke Montrealu chýbal tréner Dominique Ducharme, ktorý mal pred stretnutím pozitívny test na koronavírus a musel zamieriť do izolácie. Slovenský krídelník Tomáš Tatar sa opäť nezmestil do zostavy „Habs“.