Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Neďaleko Šútovského vodopádu napadol medveď človeka

Podarilo sa mu vyviaznuť len so zraneniami.

Neďaleko Šútovského vodopádu napadol medveď človeka
Tabuľa informujúca o Šútovskom vodopáde. Foto: RTVS

Slovenskom tento týždeň otriasla správa, že medveď usmrtil človeka. Napadnutia medveďom v posledných rokoch pribúdajú. Pred niekoľkými týždňami spod pazúrov medvedice unikol nadšený turista a milovník prírody Roman Noga.

Pri oprave lávky na chodníku k Šútovskému vodopádu náhodou skrížil cestu mladým medvieďatám. Ani sa nestihol spamätať a medvedica bežala za ním. Snažil sa schovať za strom, no ona ho napadla. Po útoku rýchlo utekal k neďalekej chate, kde bol signál, aby mohol zavolať svojmu synovi.

Pozrite si reportáž z banskobystrického štúdia RTVS:

Našťastie sa mu podarilo medvedici uniknúť a s niekoľkými zraneniami skončil v nemocnici. V týchto dňoch sa z nej už aj vrátil.

Starosta Šútova Ľubomír Maďari pre televízny magazín Regina povedal, že po incidente prišli do obce ochranári z Banskej Bystrice a pátrajú po medvedici. Bežne do obce chodia aj miestni lesníci, ktorí medvede monitorujú.

Mnohí z oslovených turistov ani len nepredpokladali, že by pri ceste k Šútovskému vodopádu mohli naraziť na medvede. Viacerí však vedia, že najlepším spôsobom, ako medvede odplašiť, je robiť väčší hluk alebo sa hlasnejšie rozprávať.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny