Na hlavný obsah

Predseda TTSK Viskupič podal trestné oznámenie na Čistý deň

Ide o "podozrenie zo spáchania subvenčného podvodu," priblížil.

Predseda TTSK Viskupič podal trestné oznámenie na Čistý deň
Na snímke predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič. Foto: TASR

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič podal v piatok (18. 6.) na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie na neziskovú organizáciu Čistý deň

„Rozhodli sme sa za TTSK podať trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania subvenčného podvodu. Ide o záležitosť, ktorá trvá niekoľko rokov. Trnavská župa prenajímala, respektíve vypožičiavala, organizácii Čistý deň, nezisková organizácia, dve budovy. V júni 2018 rozhodlo Zastupiteľstvo TTSK, že ruší obe, aj prenájom, aj výpožičku,“ uviedol Viskupič.

Jednu budovu odovzdali, druhú nie

Ako priblížil, čo sa týka prenájmu jednej budovy, v čase, ktorý určilo zastupiteľstvo, bol tento záväzok z hľadiska Čistého dňa vyrovnaný a už sú v objekte poskytované sociálne služby. Samosprávny kraj budovu zrekonštruoval a toto zariadenie sa nazýva Centrum sociálnych služieb Galanta.

„Druhá budova bola právne vypožičaná a táto budova v jesennom termíne roku 2018 odovzdaná nebola. Samosprávny kraj preto dal žalobu na vypratanie tejto budovy a zo strany Čistého dňa prišla séria protižalôb. Dodnes túto budovu nevrátili,“ priblížil Viskupič. Z pohľadu TTSK je užívaná v rozpore s vôľou vlastníka aj zastupiteľstva samosprávneho kraja.

„Podanie obsahuje nové nálezy. Budovu, ktorú nezisková organizácia užíva, nadobudla z verejných zdrojov, prevádzkovala z verejných zdrojov, rekonštruovala z verejných zdrojov a na konci dňa sa snaží dokázať, že z verejných zdrojov má byť sumou vyše 370 000 eur od nich odkúpená,“ dodal Viskupič.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko