Na hlavný obsah

Rezort hospodárstva ukázal web, ktorý má zjednodušiť podporu pre podnikateľov

Stránku predstavil šéf ministerstva Richard Sulík.

Rezort hospodárstva ukázal web, ktorý má zjednodušiť podporu pre podnikateľov
Na snímke minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Foto: TASR

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pripravilo webovú stránku vesmirpodpory.sk o verejných podporách podnikania. Informoval o tom v pondelok 28. júna podpredseda vlády a šéf MH SR Richard Sulík (SaS). Stránka má podľa neho podpory zjednodušiť a sprehľadniť.  

Na MH SR podľa neho napočítali 58 rôznych druhov podpory podnikania. „To je vec, ktorú chceme zmeniť. V budúcom programovom období bude podpora zo strany MH SR jednoduchšia a bude aj menej druhov podpory. Rozhodli sme sa, že podpory urobíme pre bežných užívateľov pochopiteľnejšími. Dnes predstavujeme webovú stránku vesmirpodpory.sk,“ priblížil Sulík.

Na stránke sa podľa Sulíka užívateľ dozvie o možnostiach a formách podpory. „Najprv si človek vyberie situáciu, v ktorej sa nachádza jeho firma, napríklad expanzia. Stránka mu ´vyhodí´ všetky možné formy verejnej podpory pre expanziu (firmy), ktoré sa dajú následne ďalej spresňovať a zužovať,“ spresnil.

Informoval, že MH SR je v čerpaní eurofondov úspešné. „Výrazne sme sa polepšili za posledný približne rok. Už dnes môžem povedať, že vyčerpáme všetky eurofondy. Neprepadnú teda žiadne eurofondy, ktoré sú pod správou ministerstva hospodárstva. Spomínaná webová stránka má k tomu prispieť,“ vyhlásil.

„Chcel by som vyzvať podnikateľov, ktorí majú záujem o ľubovoľný typ podpory, aby si najprv pozreli spomínanú stránku a zistili tak, čo im najviac vyhovuje,“ dodal. MH SR má podľa jeho slov ambíciu eurofondy z budúceho programovacieho obdobia čerpať a vyčerpať „čo najrýchlejšie“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika